Cechy pojemników przemysłowych

Kategoria: Blog

Pojemniki przemysłowe stosuje się w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Pozwalają na efektywne i pewne transportowanie oraz składowanie. Mają znakomitą wytrzymałość i trwałość. Są odporne na odkształcenia w różnych temperaturach oraz działanie większości kwasów, ługów czy chemikaliów. Można je dowolnie znakować dla jednoznacznej identyfikacji.

Typy pojemników

Do najbardziej popularnych pojemników przemysłowych należą pojemniki magazynowe. Są one niezbędnym elementem wyposażenia magazynów, warsztatów, serwisów, hal produkcyjnych, stanowisk montażowych czy obiektów handlowych. Znajdują szerokie zastosowanie w branżach spożywczych, farmaceutycznych oraz transportowych. Tego rodzaju pojemniki pomagają utrzymać porządek, pozwalają na łatwy i szybki transport bez żadnych uszkodzeń. Pojemniki przemysłowe w branży spożywczej muszą posiadać odpowiedni atest, by zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Natomiast w branży farmaceutycznej pojemniki magazynowe muszą mieć atest UN, który pozwoli na transportowanie materiałów niebezpiecznych jak różnego typu substancje chemiczne. Do najczęściej stosowanych pojemników przemysłowych należą jeszcze: pojemniki warsztatowe, spożywcze, skrzynki magazynowe, pojemniki EURO czy sztaplowalno-gniazdowe.

Uniwersalne zalety

Pojemniki przemysłowe posiadają całą gamę zalet. Są niezbędne w transporcie i przechowywaniu produktów ogrodniczych, spożywczych czy piekarniczych. Przede wszystkim mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. W większości są przystosowane do przenośników rolkowych, dzięki czemu ich transport jest bardzo prosty. Producenci oferują pojemniki przemysłowe o różnorodnych rozmiarach oraz kolorach. Mogą posiadać dodatkowe akcesoria typu pokrywy, uchwyty i zatrzaski. To najłatwiejszy sposób na zapewnienie dobrego dostępu do zgromadzonych towarów i artykułów. Pojemniki przemysłowe powinny spełniać wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie kryteriów dopuszczenia do kontaktu z żywnością oraz zawartości metali ciężkich.