Producent opakowań z kartonplastu tworzy nowoczesną przyszłość

Kategoria: Blog

izolacje cieplne budynków

Jednym z ważniejszych kierunków w działalności firm w branżach opakowaniowej i papierniczej jest stosowanie kartonplastu. Ta nowoczesna płyta komórkowa jest wytwarzana z polipropylenu. Ma podobną strukturę do kartonu z tektury falistej. Ta ekologiczna alternatywa dla klasycznych opakowań ma bardzo szerokie zastosowania. Producenci opakowań z kartonplastu mogą być poważną konkurencją dla innych.

Właściwości kartonplastu

Opakowania z kartonplastu mają doskonałe właściwości fizykochemiczne charakterystyczne dla płyt komórkowych. Producenci tego nowoczesnego rozwiązania współpracują z wieloma branżami, takimi jak budownictwo, motoryzacja, AGD, transport, leśnictwo, reklama, hutnictwo szkła i stali, przemysł opakowań, spożywczy czy farmaceutyczny. Kartonplast spełnia normy ESD, opracowane przez Międzynarodową Komisję Europejską, oraz normy Unii Europejskiej odnośnie do środowiska czy kontaktu z żywnością. Nadaje się w 100% do recyklingu. Wielką zaletą płyt kanalikowych jest ich niska waga, duża sztywność i atrakcyjna cena. Ponadto opakowania z kartonplastu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, są elastyczne i można je wielokrotnie wykorzystywać. Charakteryzuje je odporność na wilgoć, promieniowanie UV, ciepło lub działanie kwasów, zasad i wodnych roztworów soli nieorganicznych.

Zastosowania kartonplastu

Producenci opakowań z kartonplastu dostarczają materiał do wielu gałęzi gospodarki. Kartonplast sprawdza się w przemyśle AGD jako izolacja termiczna do urządzeń chłodniczych, lodówek czy zmywarek. W przemyśle hutniczym korzystają z niego huty szkła, stali i aluminium. W reklamie nadaje się do wykonywania tablic informacyjnych, szyldów, gadżetów, opakowań, produkcji billboardów i plakatów, toreb czy teczek. W leśnictwie płyt polipropylenowych używa się jako ochrony wolno rosnących drzew przed zwierzyną. Dzięki temu przyspiesza się wzrost młodych roślin. Wielką zaletą opakowań z kartonplastu jest możliwość zadrukowania go sitodrukiem lub metodą fleksograficzną. Dodatkowo można go dowolnie wykrawać i kleić. Wykorzystuje się go również do izolacji cieplnych budynków i dekoracji. W budownictwie kartonplast chroni ściany i podłogi przed wilgocią i używa się go do paneli konstrukcyjnych czy paneli do drzwi. Można go również stosować jako przekładki na palety i w transporcie artykułów przemysłowych, np. wyrobów ze szkła. Kartonplast zabezpiecza krawędzie przesyłek na paletach czy wewnętrznie ruchome elementy, np. w kuchenkach elektryczno-gazowych.