Charakterystyka opakowań termoformowanych

Odpowiednie zapakowanie produktów na nowoczesnych liniach produkcyjnych jest niezbędne. Opakowania muszą być trwałe i estetyczne, najlepiej wykonane z przejrzystego tworzywa. Najlepszym rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w procesie transportu, przechowywania i ochrony produktów, jest skorzystanie z opakowań termoformowanych.

Kategoria: Blog

Zastosowanie opakowań termoformowanych

Zalety termoformowania

W najnowocześniejszych procesach technologicznych wykorzystuje się opakowania niezniszczalne, które powstają poprzez termoformowanie tworzyw sztucznych, folii i płyt z materiałów takich jak ABS, PCV, PCV-S, PP, PE, PMMA, PET, PS, HIPS, PC. Po podgrzaniu materiały te zyskują właściwości plastyczne i można je dowolnie kształtować. Nowoczesne maszyny formują kształty, zarówno proste, jak i skomplikowane elementy, np. mocne opakowania dla zapalniczek, długopisów czy zestawów do szycia. Dzięki temu firmy ograniczają do minimum koszty produkcji, ale też eliminują ryzyko uszkodzenia zawartości. Opakowania termoformowane posiadają szereg zalet, dzięki którym są tak popularne. Mają wysoką wytrzymałość na pękanie i uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na przebijanie, wodę czy promieniowanie UV. Gwarantują doskonałą transparentność, także w wersji kolorowej. Cechuje je przede wszystkim niewielka waga oraz możliwość wielokrotnego użycia form.

Zastosowanie opakowań termoformowanych

Wyroby termoformingu stosuje się w wielu gałęziach przemysłu – do produkcji opakowań jednorazowych, spożywczych, cukierniczych, takich jak tacki, wkłady do bombonierek czy też elementy do wzornictwa cukierniczego. W ich skład wchodzą również opakowania transportowe lub też opakowania części maszyn, urządzeń lub pojazdów. Można ich używać jako doskonałą obudowę i wykorzystywać do ekspozycji reklamowych, takich jak paletki ekspozycyjne, zawieszki promocyjne czy bezbarwne pudełka. Wykonanie opakowań termoformowanych dla produktów wielkogabarytowych jest łatwiejsze niż w przypadku innych rozwiązań. Takie opakowania są lekkie i wytrzymałe, co zapewnia delikatnym produktom bezpieczeństwo, a dodatkowo higienę i znakomite wyeksponowanie.